MENÜ

İlkyardım Eğitimi

Eğitim Kurumumuz Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından İlkyardım Eğitimi vermeye  yetkili bir kurumdur.
Zorunlu İlkyardım Eğitimi (Sağlık Bakanlığı 16 saat) Nedir?
Sağlık Bakanlığı 2004 yılının Mart ayında yayınlamış olduğu bir yönetmelik ile ülkemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren özel ve resmi tüm işletmelerin, çalışanlarının belirli bir bölümünün 16 saatlik Temel İlkyardım Eğitimi almasını zorunlu hale gelmiştir. Bu eğitimler her ilin il sağlık müdürlüğünden eğitim verme yetkisini almış kurumlar tarafından verilmektedir.
 
Toplam 16 saat olan eğitim 2 gün sekizer saat veya 4 gün 4’er saat olarak verilebilmektedir. Eğitimler en az 8 en fazla 20 katılımcının katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan kişilere İl Sağlık Müdürlüğü onaylı sertifika ve kimlik kartları düzenlenmektedir. Kurs ücretleri her ilin bağlı bulunduğu il sağlık müdürlükleri tarafından belirlenmektedir.
 
Müdürlüklerin belirlediği alt ve üst limitlerin dışında herhangi bir ücret söz konusu değildir.Eğitimler, eğitim alacak firmaların kendi eğitim salonlarında verilebildiği gibi, firmamızın eğitim merkezlerinde de verilebilmektedir.
İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri kapsamında,İşçi çalıştıran her firma tehlike sektörüne bağlı olarak İlk Yardım Eğitimi almış sertifikalı kişi bulundurma zorunluluğu vardır.
Çok Tehlikeli sektör için Çalışan sayısının yüzde 10 u
Tehlikeli sektör için Çalışan sayısınız yüzde 15 i
Az Tehlikeli sektör için Çalışan sayısınız yüzde 20 si oranında kişilere Eğitim aldırılması gerekmektedir.
 
Daha Detaylı Sorularınız ve Başvuru için Lütfen Kurumumuz ile iletişime geçiniz.
0342-2152328/05349713036 info@gisemakademi.com
 

Design and Coded by Uluhan Yazılım