MENÜ

Kimyasal Değerlendirme Uzmanı Eğitimi KDU

Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı GBF/MSDS/SDS Sertifikaları 31.12.2023'ten İtibaren Geçerli Olmayacak olup Kimyasal Değerlendirme Uzmanları tarafından hazırlanacaktır.

Sizde geç kalmamak için Bize Ulaşın

KİMLER KDU Eğitimine Katılabilir ?

-Kimyagerler, Kimya Mühendisleri,Biyologlar,Çevre Mühendisleri
-Kimya, Biyoloji, Çevre Bilimleri İle İlgili Fen/Fen Edebiyat Fakültelerinin veya Kimya, Biyoloji, Çevre Bilimleri ile ilgili Mühendislik Fakültelerinin lisans bölümleri (Biyokimya, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoloji Ve Genetik Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Kimya Mühendisliği )
-Diğer  Lisans programlarında ağırlıklı olarak kimya, biyoloji ve çevre bilimleri konularına yer verdiği gösterilen diğer bölümler de bu kapsama girer. 
-5 yıl TMGD Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Yapmış Kişiler
-Kimya alanında yüksek lisans ve doktora yapmak veya Üniversitenin diğer lisans bölümlerinden mezun olup kimyasallara ilişkin üretim, laboratuvar, kalite kontrol veya kimyasalların yönetimi alanında en az 5 yıl çalışmış olmak ŞARTI ARANMAKTADIR.

Eğitim Süresi?
Eğitim Süresi 64 saat olup,Eğitim sonunda sınavda başarılı olan katılımcılara 5 yıl geçerliliği olan Kimyasal Değerlendirme Uzmanlığı Yeterlilik Belgeleri verilmektedir.Sınavda Başarısız olan katılımcılar için 2 sınav hakkı bulunmaktadır.2.sınav hakkında da başarısız olması halinde Eğitim tekrarı gerekmektedir.
Eğitim Hakkında ?
Eğitim https://kimyasallar.csb.gov.tr de belirtiler içeriklere Yönetmeliğe uygun olarak verilecektir.Eğitim dökümanları kurum tarafından sağlanacaktır.

 
 

Design and Coded by Uluhan Yazılım