MENÜ

Otomatik Eksternal Defibrilatör OED Kullanımı Eğitimi

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/08/20200827-17.htm  Güncel OED Yönetmeliği 

OED Eğitimine ilişkin yönetmelik  (1) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce (27 Ağustos 2020) OED eğitimi almamış olan ilkyardımcılar veya ilkyardım eğitmenleri bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 1 yıl içinde, OED tanıtımı, kullanıldığı durumlar ve OED uygulaması konularını içeren, 2 saat süreli OED eğitimi aldıkları takdirde, OED kullanımı ve eğitim yetkileri mevcut belgelerine işlenir. Eğitim sonunda katılımcıların başarılı sayılmaları için, pratik sınavda 100 tam puan almış olmaları gerekir.

Kimler OED Eğitimine Katılabilir ?
İlk yardım Eğitimi almış herkes OED Eğitimine Katılabilir.
 
OED Kullanma Eğitimi Ne kadar sürmektedir ?
OED Kullanma Eğitimi süresi 2 saat

Eğitim Kurumumuz Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından OED Eğitimi vermeye  yetkili bir kurumdur.Sağlık Bakanlığı yönetmeliğinin 29 Temmuz 2015 ÇARŞAMBA Sayı : 29429 ve 27 Ağustos 2020 PERŞEMBE Sayı : 31226  yayınlamış olduğu bir yönetmelik ile ülkemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren özel ve resmi tüm işletmelerin, çalışanlarının belirli bir bölümünün 2 saatlik OED Otomatik Ekternal Defibrilatör  Eğitimi almasını zorunlu hale gelmiştir. Bu eğitimler her ilin il sağlık müdürlüğünden eğitim verme yetkisini almış kurumlar tarafından verilmektedir.Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan kişilere İl Sağlık Müdürlüğü onaylı 3 yıl geçerliligi olan sertifikaları düzenlenmektedir. Kurs ücretleri her ilin bağlı bulunduğu il sağlık müdürlükleri tarafından belirlenmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri kapsamında,İşçi çalıştıran her firma tehlike sektörüne bağlı olarak İlk Yardım Eğitimi ve Oed Eğitimi almış sertifikalı kişi bulundurma zorunluluğu vardır.

  • -Çok Tehlikeli sektör için Çalışan sayısının yüzde 10 u
  • -Tehlikeli sektör için Çalışan sayısınız yüzde 15 i
  • -Az Tehlikeli sektör için Çalışan sayısınız yüzde 20 si oranında kişilere Eğitim aldırılması gerekmektedir.
Daha Detaylı Sorularınız ve Başvurlarınız için Lütfen Kurumumuz ile İletişime Geçiniz.
(0342) 215 23 28 (pbx) 0534 971 3036 email:info@gisemakademi.com

Design and Coded by Uluhan Yazılım